Gsm ve Arama Geçiş Kontrol Sistemi Gsm ve Arama Geçiş Kontrol Sistemi

Gsm ve Arama Geçiş Kontrol Sistemi

BQ101 Cihazı dilediğiniz giriş noktalarında telefon araması ile kapı açılmasını sağlayabileceğiniz bir cihazdır.

Cihaz üzerinde bütünleşik bir GSM Modül barındırmaktadır. Ekstra bir telefon yada cihaza ihtiyaç duymaz. Kendisinde kayıtlı telefon numaralarından arama geldiğinde çıkış rölesini tetikleyerek kapı mekanızmanızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

Arama ile çalıştığından ve gelen aramaları açmadığında cihaz taktığınız sim kart için bir ücret ödemezsiniz. (Operatöre ve hatta göre değişmekle birlikte; genelde GSM hatları bakiye yüklemeden 270 gün kadar arama kabul etmektedir. Yani bu sürede minimum yükleme tutarı kadar bakiye yüklediğiniz bir hatla cihazı kullanabilirsiniz.)

Arama ile apartman ve site girişi

Standart kartlı sistemler, her kullanıcı için bir kart bedeli getirmekte iken bu sistemde kullanıcılar sistemi kullanmak için kendi telefonlarını kullanmaktadır. İlle kendi kartlarınıda kullanmak isteyenler için kartlı sistemlerle birliktede kullanabilirsiniz. Bu sayede isteyen kartıyla isteyen aramayla giriş yapabilir.

Cihaz uzaktan SMS ile yönetilebilmektedir. Ayrıca ayar smslerini göndermek için android ve iphone uygulamalarıda mevcuttur. Cihazda 4096 numara kayıt kapasitesi vardır. Bu hafızaya kaydedilen numaralardan birisi ararsa kapı açma işlemi gerçekleştirilebilir. Ayrıca yönetici kişi cihaz şifresi ile sms göndererekde cihaza numara ekleme, pasif yapma gibi işlemleri yapabilir.

Cihaz ayrıca üzerindeki RS485 portu aracılığı ile bilgisayar bağlanabilmektedir. Bu sayede numara ekleme/silme işlemleri bilgisayardan yapılabilir. Bunun dışında cihaz RS485 portu üzerinden giriş isteklerinide vermektedir. Eğer RS485 portu üzerinden bilgisayara bağlantı sağlar ve programını çalıştırırsanız giriş çıkış kayıtlarınıda görüntüleyebilirsiniz.

Kullanım Alanları:

Otopark Giriş Kapıları için otopark geçiş kontrol sistemi
Diğer geçiş kontrol sistemleri
Apartman ve Site Kapıları
Turnike sistemleri
Her türlü access kontrol sistemleri

Gsm ve Arama Geçiş Kontrol Sistemi

Yorum

Yorum Yaz